برای چاپ عکس کدام نوع از پرینترها مناسب است – توصیه ای از آبنوس

پرینتر hp

برای چاپ عکس کدام نوع از پرینترها مناسب است – توصیه ای از آبنوس

اگر شما فقط تصاویر ۶ در ۴ چاپ می کنید، باید یک پرینتر snapshot (عکس فوری) تهیه کنید. این نوع پرینترها اغلب از فناوری های چاپ به کار رفته در پرینترهای جوهر افشان یا پرینترهای dye-sublimation (رنگ عالی) استفاده می کنند. این ها فضای کمی را در خانه یا اداره اشغال می کنند و معمولا قابل حمل هستند. به منظور چاپ عکس های بزرگ تر یا اسناد متنی، شما نیاز به یک پرینتر رومیزی جوهر افشان خواهید داشت. به طور کلی مدل هایی که از چهار یا تعداد بیشتری رنگ استفاده می کنند، ارائه دهنده ی بهترین کیفیت هستند. به منظور چاپ عالیِ عکس های سیاه سفید، به دنبال مدل هایی باشید که دارای قابلیت سایه هستند.

نمایندگی پاناسونیک در این مقاله شما را با نحوه انتخاب یک پرینتر حرفه ای برای چاپ عکس آشنا می سازد.شرکت ابزار الکترونیک آبنوس نمایندگی اچ پی در ایران آماده دریافت نظرات و انتقادات شما می باشد.همچنین شما میتوانید با کارشناسان فروش و تکنسین های فنی شرکت ابنوس با تلفن ۴۲۳۷۲ تماس بگیرید.

21971_870980180_Panasonic KX-MB1900

اکثر پرینترهای لیزری رنگی تصاویری را چاپ می کنند که برای بسیاری از مصارف مثل بروشورها، بیمه نامه ی ماشین ها و آگهی های مربوط به گم شده ها مناسب هستند.

هزینه ی تعویض کارتریج پرینتر :

در پرینترهای جوهر افشان، هزینه ی جوهر بیشترین تاثیر را بر روی هزینه ی کلیِ پرینتر در طول زمان دارد. پرینتر ممکن است ارزان باشد، اما قیمت و مقدار مواد مصرفیِ آن هزینه ی نگهداری اش را تعیین می کند. قبل از اینکه پولی برای پرینتر پرداخت کنید، در مورد هزینه ی تعویض کارتریج و تعداد صفحاتی که با استفاده از یک کارتریج می توان چاپ کرد تحقیق کنید.

فروشندگان معمولا برای شارژ کارتریج های سه رنگی از ۱۰ تا ۴۰ دلار و برای کارتریج های تک رنگ از راه ۵ تا ۳۵ دلار دریافت می کنند. معمولا کارتریج های ارزان تر ظرفیت جوهر کمتری دارند و هر کدام از آن ها از ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ صفحه را می توانند چاپ کنند.

حداکثر رزولوشن چاپ پرینتر:

رزولوشن همان تعداد نقطه ها در هر اینچ مربع است که پرینتر می تواند آن ها را چاپ کند. هر چه تعداد این نقاط در هر اینچ بیشتر باشند، در نتیجه شما کیفیت بالاتری را شاهد خواهد بود که این نکته برای چاپ تصاویر بسیار مهم است.

به طور کلی اکثر چاپگرها از نرم افزار برای کار بر روی تصاویر استفاده می کنند و لبه های تصاویر را صاف می کنند، شکاف ها را پر می کنند و بخش هایی که جزئیات دارند را به جزئیات شان اضافه می کنند. چنین پیشرفت هایی می توانند بر روی کیفیت چاپ و رزولوشن تاثیر زیادی داشته باشند. بهترین روش برای تعیین کیفیت چاپ نگاه کردن به مشخصات مربوط به رزولوشن نیست، بلکه بهترین روش چاپِ یک نمونه می باشد.

اکثر چاپگرهای ارزان به ازای چاپ هر ۵۰ الی ۱۰۰ برگ باید کارتریج شان عوض شود که این هزینه ی بالایی را تحمیل می کند. اگر با پرینتر عکس و موارد گرافیکی چاپ می کنید ممکن است حتی به دفعات بیشتری نیاز به تعویض کارتریج داشته باشید.

برخی از مدل ها مانند HP Color LaserJet 2605dtn و Konica Minolta Magicolor 2430DL اسلات های چند رسانه ای برای چاپ از روی دوربین دیجیتال را دارند.

پرینتر لیزری برای چاپ عکس

برخی از فروشندگان کارتریج های با ظرفیت بالاتری را می فروشند که با وجود این که گران تر هستند، اما ظرفیت بیشتری دارند و هزینه چاپ به ازای هر صفحه را پایین تر می آورند. برخی از فروشندگان هم به جای این که پرینترهای رنگیِ تک کارتریج را بفروشند، پرینترهایی را می فروشند که به ازای هر رنگ یک کارتریج دارند، چون پرینترهایی که چند کارتریج دارند هزینه ی کمتری را نسبت به آن هایی که یک کارتریج دارند اعمال می کنند.

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *