بررسی تخصصی پرینتر لیزری همه کاره 3015Hp

بررسی تخصصی پرینتر لیزری همه کاره 3015Hp

نکات مثبت : ارزان، آسانی استفاده

نکات منفی : کیفیت پرینت  متنی و اسکن اسناد منفی پایین است، ظرفیت حافظه و سینی کاغذ محدود

نکته کلی : پرینتری ایده آل برای دانشجویان و استفاده های خانگی، ولی مشاغل کوچک بهتر است از گزینه های دیگر استفاده کنند.

از قابلیت های پرینتر لیزری 3015Hp  میتوان به کپی، ارسال و دریافت فکس، پرینت سیاه و سفید و اسکن رنگی یا سیاه و سفید بر روی کامپیوتر میباشد. 3015Hp  از یک موتور پرینت با قابلیت پرینت 16 برگ در هر دقیقه بهره برده و استفاده از آن نیز فوق العاده آسان میباشد به گونه ای که آنرا برای استفاده های مرسوم و خانگی بسیار مناسب ساخته است. از نظر کیفیت اسکن در این پرینتر چندکاره میتوان به قابلیت اسکن 600dpi اشاره کرد. البته از نظر کیفیت پرینت اسناد متنی ما در تعمیرگاه شرکت ابزار الکترونیک آبنوس

چیزی بیشتر از اینها را از یک پرینتر همه کاره ایستاده انتظار داشتیم.اسناد متنی اسکن شده نیز فاقد جزئیات بودند. در صورتی که مشاغل و دفاتر کاری کوچک، گزینه پرینتر لیزری 3380Hp  را مد نظر داشته باشند بهتر است.پرینتر 3015 در وزن 20 پوندی (وزنی بسیار سبک برای یک پرینتر چندکاره) و در ابعاد 18 اینچ در ارتفاع 16.5 اینچ طول و 13 اینچ عمق عرضه شده است. مشابه با بسیاری از ماشین های اسکن امروزی  3015Hp  از یک اسکنر عمودی sheetfed بجای طراحی flatbed بهره میبرد. مدل های 3030Hp  و 3080Hp  نیز برادران 3015Hp  بوده که از ماشین اسکن Flatbed استفاده میکنند. طراحی اسکنر به صورت sheetbed باعث کاهش قیمت این پرینتر گردیده است. در قسمت پایین 3015Hp  یک سینی کاغذ 150 برگی مشاهده میشود و متأسفانه هیچ قابلیت سینی اضافه ای برای این پرینتر در نظر گرفته نشده است و از این رو مشاغل اداری که حجم پرینت آنها زیاد است باید همواره این سینی  کم ظرفیت را پر کنند. قسمت نیمه بالای پرینتر را میتوان باز کرد و شاهد کارتریج تونر بود. هزینه تعویض کارتریج 85000 هزار تومان بوده و قابلیت پرینت 2000 برگ را برای شما به همراه دارد. این بدین معناست که هزینه پرینت هر برگ چیزی معادل 43 تومان خواهد بود. در پشت پرینتر یک پورت USB 2.0 و پورت موازی و همچنین یک جک تلفن مشاهده میشود. پروسه نصب و راه اندازی این پرینتر بر روی سیستم عامل های ویندوزی و همچنین سیستم عامل Mac OS تقریباٌ به صورت خودکار صورت میگیرد.

همانطور که مطرح شد استفاده از این پرینتر به آسانی صورت میگیرد که این استفاده آسان را باید قدر دان پانل کنترلی Crystal-Clear این پرینتر دانست. در این پانل برای هر عملکردی اعم از پرینت، فکس، کپی و اسکن یک سری دکمه های مجزایی در نظر گرفته شده است. یک صفحه نمایش LCD دو خطی را نیز باید به همراه کلید های جهت نما بر این پانل افزود. حافظه اصلی این پرینتر 32 مگابایت بوده که برای نگهداری 250 صفحه فکس سیاه و سفید کافی است.

مشابه با مدرن ترین پرینتر های اچ پی 3015Hp  به همراه درایور هایی که بر روی سیستم کامپیوتری نصب میکند یک اپلیکیشنی به نام HTML Viewr را نیز نصب کرده که به کاربرانش اجازه مشاهده وضعیت پرینت را بر روی سیستم میدهد. از دیگر قابلیت های این برنامه میتوان به گزارش تاریخچه ای از فکس و اطلاعات بروز رسانی پرینتر اشاره کرد. بسته نرم افزاری که به همراه این پرینتر ارائه میشود شامل اپلیکیشن Readlris Pro OCR برای تبدیل صفحات اسکن شده به متن قابل ویرایش، یک واسط ارسال فکس ساده، که در لیست پرینتر های نصب شده نمایش داده خواهد شد و یک واسط TWAIN-scanner به همراه یک سری قابلیت ویرایش تصویر اشاره کرد.

کارایی پرینت

ما در تعمیر گاه شرکت ابزار الکترونیک آبنوس این پرینتر را مورد تست کارایی قرار دادیم. نتایج تست از این قرار است. سرعت پرینت اسناد متنی برابر با 12.4 برگ در هر دقیقه و اسناد گرافیکی نیز 9.8 برگ در دقیقه میباشد. خروجی گرافیکی به دلیل وجود ناسازگاری های چگالی در اِلمان های گرافیکی مطلوب نیست.

از نظر سرعت اسکن این پرینتر چندکاره می­تواند 1.3 برگ در هر دقیقه را اسکن کرده که یک چنین سرعتی بسیار پایین است چرا که کندترین اسکنری بوده است که ما تاکنون با آن مواجه شده ایم. این اسکنر به دلیل ماهیت طراحی Sheetfed  قادر به پرینت برگ هایی ضخیم تر از یک برگ کاغذ نیست. سرعت پروسه کپی نیز برابر با 4.1 برگ در هر دقیقه بوده که در مقایسه با بسیاری از پرینتر های چندکاره که تا به امروز تست کرده ایم مطلوب است.

مـتأسفانه هیچ راهی برای افزایش کیفیت اسکن وجود ندارد. تصاویر اسکن شده ظاهری شسته شده و با رنگ های مرده داشته ولی جزئیات تصویر در آن به خوبی نمایش داده شده است.متأسفانه اسکن اسناد رنگی با مشکلاتی روبروست. در بعضی مواقع شاهد کنتراست بسیار بالایی در قسمت های سیاه تصویر اسکن شده خواهید بود ولی در نواحی روشن این کنتراست یا تضاد رنگ به صفر میرسد.

شرکت ابزار الکترونیک آبنوس محصولات پرینتر خانگی خود را به همراه سرویس های مختص به پرینتر های مختص به صنایع کاری سنگین ارائه میدهد. 10 سال خدمات پس از فروش، قابلیت پشتیبانی 24 ساعته هفت روز هفته از سرویس های ارائه شده به همراه این محصول میباشد.

به همراه پرینتر یک راهنمای کاربری کامل و راهنمای مختصری از سایر ویژگی ها در پرینتر ارائه شده است. همچنین در وب سایت این شرکت میتوانید از اطلاعات تخصصی زیاد مرتبط با محصولات اچ پی، پشتیبانی ایمیلی و همچنین جدیدترین درایور های محصولات بهره ببرید.

بررسی تخصصی پرینتر لیزری همه کاره 3015Hp

بررسی تخصصی پرینتر لیزری همه کاره 3015Hp

نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /نمایندگی پاناسونیک /

نمایندگی hp/ نمایندگی hp / نمایندگی  hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp /نمایندگی hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp/نمایندگی hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp / نمایندگی hp

اشتراك گذاری نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *